Wednesday, July 11, 2012

Tantsud tuulega- Topu Jibe

Minu viimasest postitusest on möödas ikka hulk aega, aga eks olen selle aja jooksul ikka merel ka käinud mõned korrad- üllatus üllatus peamiselt Topul (loe: ainult) . 

Ühel ilusal pühapäeval, kui lubas 10 ms ja tuli tegelikult 20 ms, käisin isegi oma imearmsa pisikese 3.4'ga tuuri merel ära- kuniks see ka liiga suureks osutus. Tollest ulmelisest päevast on meeles lisaks ookeanilainetele Topul (enneolematud olid need ma ütlen teile) ka murdunud tamm ja kask koduaiast ning teedele langenud puud kojusõidul Tallinna. Ja loomulikult suured mehemürakad, kes lihtsalt oma lauad purjed seljas kusagil eemal randusid ja jala puhkemajani kõndisid - lihtsalt nii tugeva tuulega polnud isegi sellised tugevad mehed kuidagi viisi arvestanud. Eriti raju oli muidugi Pärnus kohale sõitnud seltskond, kes otsustasid kiirust sõitma hakata sellise tuulega ning endale 6.2 purjed üles panid. Ma küll ei tea, kuidas see kõik neil lõppes, aga tugevad mehed peavad nad olema, et sellise tuulega ja nii suure purjega koos ja vees hakkama saada.

Ja ühel sellisel päeval, kui ma seal taas vees pusserdasin saigi küll... saigi küll sellest sikutamisest ja sakutamisest ja vees purje õigetpidi saamises, et veestarti minna ja üleüldse on ilgelt kade vaadata neid sõitjaid, kes vees liueldes pöördeid teevad ja MITTE KUNAGI vette ei kuku ja seisma ei jää.

Mõeldud tehtud- püüdsin ma seda jibe'i juttu ignoreerida, mis ma püüdsin aga mõte hakkas idanema.Teised ju koguaeg räägivad sellest, et kuidas nad harjutavad ja proovivad ja loen ka  blogidest, kuidas nad muudkui harjutavad ja kuivõrd palju see asi aega võtab ja üldse välja ei tule, ja ja üldse - teadagi on nii, et kõik mis liigselt aega ja harjutamist võtab, ma pigem jätan kõrvale- kärsitus saab võitu ja sellele järgneb tavaliselt maakera suurune ahastus ja haletsus, kuidas mina ei saa ja kõik teised saavad ja kui abitu nii abitu ma olen :).

Võtsin kätte ja uurisingi youtube videotest kuidas need asjad siis käivad. Jube iizi tundub videote põhjal. Aga vees on hoopis teine lugu. Nädal tagasi proovisingi Topul oma esimest jibe'i elus - võtsin nõuks, et iga triibu otsas ei tiri ega tee bauti (maeitea kuidas seda sõna kirjutatakse) aga proovin nui neljaks teha jibe'i.


Esiti ei julgenud isegi allatuult sõita- kiirused tundusid kosmilised ja käed ja jalad ja pea ja purjelaud omavahel keeldusid koostööst ning sõit lõppes purje otsa või vette kukkumisega enne, kui ma üldse jõudsin jalga aasast ja keha trapetsist välja tõmmata. Järgmine edasiminek oli juba see, kui sain allatuult sõidetud, aga üldjuhul ma purje teist poolt veel kätte ei saanud ja vajusin mingis ebamäärases asendis vette. JA SIIS- ühel hetkel ma tegin peaaaaaegu terve pöörde ära alles päris lõpus kukkusin. Isegi AP plaksutas kõrval kui selle triki ära nägi.  Ja see mu suurimaks saavutuseks jäigi. (need pildid ongi siin sellest kuidas AP mulle õpetussõnu jagab).Ja täna siis- olen mina Topul ja vaatan et justkui nagu puhub. Teadagi värk mul selle vette minekuga- leidsin enne tuhat tegevust aga lõpuks läksin randa ja puri oli eelmisest korrast veel koos, õhk oli soe, tuul ka puhus... siis nagu ei suutnudki rohkem positiivseid põhjuseid välja mõelda. 7.2 puri oli igati sobiv ja vesi oli NIIIIIIIIIIIIII SOE , et mul hakkas lausa palav. Tõsiselt. No eks mul oli ka kõige paksem kalipso seljas, aga ikkagi...

Eelmisest korrast innustunult hakkasin taaskord iga pöörde tarvis jibe liigutusi tegema ning kui muud positiivset selle kukkumise juures polnud, siis vähemalt puri oli õigetpidi, et veestarti teha. Ja siis see tuligi - MINU ELU ESIMENE JIBE- küll aeglaselt, aga siiski- ma tegin terve pöörde ära ja jäin püsti ja liikusin sealtsamast edasi. Whohooooo!! Nii lahe. Polnud üldse nii raske, kui ma olin kõik need aastad arvanud.


Ja peagi see teine ja kolmas ja neljas ja viies ja millljoniski jibe ei tule. eksole !


Mann 


Endiselt Topul, kuigi veel nädal tagasi tiksus peas plaan, et täna lähen kindlasti surfilaagrisse Roostale. Äkki siis mõni teine päev jõuan sinna ka. Praegu ju vaja Topul jibe'i harjutada, õhtuti vaatan aga sellist tänuväärset videot, mis annab aimu kuidas see asi käib: https://vimeo.com/5382792


No comments:

Post a Comment