Sunday, September 16, 2012

Soojad sügistuuled

Nüüd on siin blogis jälle pikk paus tekkinud ja keegi pole miskit kirja pannud- otse loomulikult ei tähenda see seda, et keegi poleks merel käinud, vaid pigem selles, et sügis on turbotuurid üles võtnud ja pole mahti olnud miskit kirja panna.

Koos sügisega saabusid ka soojad sügistuuled ja olen 2 nädalavahetust saanud Topul sõita ja mitte ainult sõita- lausa kihutada!

Mis on siis kõrva taha panna viimasest kahest nädalavahetusest täis surfi:

  • vahepeal seisid mul surfiasjad kuu aega kuuris ja eelmisel laupäeval leidsin oma kotist ühe hiirekese, kes oli minu laiskust ära kasutanud ja sinna pesa ehitanud ning mööda kotti rõõmsalt ringi sebis. Puru oli tehtud minu kalipso kummist ja päästevesti nöörist. Augud siin ja seal, pabulad siin ja seal. Ise sebis rõõmsalt ringi. Mina nii rõõmus ei olnud, aga õnneks on kalipso veel kasutatav ja annab need mõned augud kinni lappida. Ära jäta asju kauaks seisma, või kui jätad, siis pane kott kuhugile rippuma või koti lukk kinni.
  • Sügisel pole vesi üldse nii külm, kui ma olin varem pidevalt endale ette kujutanud. Kindaid pole vaja, vabalt võib mitu tundi järjest sõita, vahepeal vette kukkuda ja nentida, et vesi on jätkuvalt suviselt soe.
  • Septembrikuu päike paneb mere hõbedaselt sillerdama. Nii hingematvalt ilusalt, et võid selle ilu sisse ennast unustada. Sõidad ja sõidad ja sõidad ja imetled ja imetled ja imetled. 
  • Kuigi kogu suve pidevalt harjutada pole mahti, siis sügisel nendid, et kiirused kasvavad ning nauding sõidust muutub ühe suuremaks. 
  • Koguaeg kättesaamatuna ja väga kaugena tunduvad Puise ning Tauksi saar ei olegi tegelikult nii kauged, vaid väga lähedal. Tauksi all on mõnus liivapõhjaga rand ning teiste sõitjatega on seal väga lahe juttu puhuda ja puhata, Puisesse on kogunenud linnud ning lähedale sõites võid näha luikesid, parte, hanesid ja teisi talvituma valmistuvaid linde. Ja vaade kaugelt kodurannale on hoopis teistmoodi. 
  • Õnnetunne on merel lihtne tulema kui kõik klapib- puri, laud, kiirus, tuul, seltskond, päike, sillerdav meri. Oehhhh. 
  • Kiiver võiks ikkagi peas olla, annab sooja ja lisaks ka turvatunde. 
  • Taglase kokkupanek võtab üha vähem ja vähem aega, ja jätkuvalt on üliäge võtta kuurist juba kokkupandud puri ja 15 minutiga merele minna. 
  • Surf on lahe! 
Kõige selle kokkuvõtteks võiks öelda, et sügist saab võtta täiesti uues valguses, kui selle tuule ja tormiga on reaalselt võimalik midagi teha. 
lisatud pildid on tehtud kõik viimase 2 nädala jooksul- on ju lihtsalt imeline sillerdus ja sügis! 

Ostsin täna ekspromt ka endale veel 1 purjelaua, 220 l ja suure algaja laua, et Topule tulnud sõbrad saaksid ka kõike seda eelkirjeldatut kogeda! 


Mann 

No comments:

Post a Comment