Sunday, October 2, 2011

Vajan abi :)

Reede õhtune Püünsi surf tõestas jällegi seda, et mul on hädasti targema(te) õpetust vaja. Õpetust, kuidas varustust rigada. Kohe piinlik on kirjutada, kuidas valesti rigatud purje tõttu lõppes hea surfipäev jälle 45 minutiga.

Ühesõnaga käis sõites jälle naljakas plaks (nagu ka eelmisel korral Püünsis, kui mul vario-topp katki läks umbes-täpselt 45ndal minutil).

Ei suutnud ma imestada, et mis siis seekord katki läks - 5,3 NS ICE (ilma vario-topita), puri JÄLLE kergelt käkras.... et kas mast läks katki või mastijalg... arusaamatu. Ja jälle kurvalt kaldale minek. Kahju.

No ja kaldal selgus üllatusena, et kõik on terve... Absoluutselt kõik asjad. Kontrollisin imestunult u 3 x... Tõenäoliselt suutsin ma siis oma purje rigada nii, et 400cm mast ei olnud lihtsalt keskelt korralikult kinni ühendatud ja siis merel lõi plaksuga masti paika ehk kinni. Hea, et mast terveks jäi... Rigades oli ka kuidagi naljakas see puri, peale ei jaksanud ka tõmmata, kuigi mast on korralik ja reeglina käib see kergelt. Et kuidas ma seda siis ei märganud. Ja kuidas ma sellega üldse sõita sain... Enely vaatas ka purje kahtlustava pilguga, et see on kuidagi imelik, et kutsu mõni mees appi... Ei kutsunud :). Oli ju niiiiiiiiiii kiire merele....

Ühesõnaga hea õppetund, aga vähemalt jäi kõik terveks seekord.

Muidu oli päris hea päev. Sain siiski u 10 otsa 83L veivikaga sõita - pagiline oli, aga sain soovitud suunas sõidetud ja enda mõistes enam-vähem normaalse kiirusega, mis on juba tulemus. Tuuli oli 8-14 m/s. Tundub, et väikesest veivikast, mida ma augustis maha tahtsin müüa, on sügispäevil selgelt nr 1 sõber saanud, sest oma suure 115se vahetasin jälle välja peale 2 otsa... Võimatu oli sellega sõita.

Ja kui olin riidesse saanud ja asjad pakitud, nägin Annelid, kes ütles, et tema surfipäevad kestavad reeglina 3-5h.... RESPECT! Pean tõesti eeskuju võtma tublimatelt:). Mul on vastu panna 45 minutit ja sooja sauna igatsus :D.

4 comments:

 1. Kirkeee, tublitubli, aga kus siis tahe jäi?! Imestasin.. marss taglas korda ja uuesti merele. Oli sunnitud paus minulgi- 5,5 puri oli korraks üle.. Ehh, ei ole mul viitsimist 45min törtsu pärast üldse merele minnagi:D Hea surfipäev oli, indeed! /anneli

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. väga õige, Anneli:). Proovin muutuda. Aga nohh, mis teha, ega ma juhuslikult Team SUGARISSE pole sattunud:).... Aga seekord ma jõudsin otsusele, et JÄRGMINE kord võtan teist eeskuju:).

  ReplyDelete
 4. Päris kõiges ei maksa seda eeskuju ka võtta..;)

  ReplyDelete