Monday, June 14, 2010

Topu tuulte võimuses


Kuna minust suuremat sorti võistlejat (veel) ei ole (kui välja jätta iga-aastased Cool Campi "kihutamised"), siis võistlen ma iseendaga, et vette saada. Oma tiimikaaslatega võrreldes ei ole mulle veel väga kohale jõudnud, et suvi käes on ja täiesti normaalne on merel käia.

Sel nädalavahetusel Topul võistlesin aga ka tuule endaga- hommikust saati vaatasin horisontaalasendis puid ja ei saanud aru, kuidas on võimalik üldse sellise maruga merel midagi ära teha. Õhtuks kui tundus (see oli ilmselt ainult tunne), et tuul on vaiksemaks jäänud julgesin ka mere poole kiigata ja oma "praami" vette lükata. Kuna minu möödunud aastal ostetud Fanatic Hawk 123 liitrit oli kuni selle laupäevani täiesti rahulikult veel minu jaoks väike laud, siis sain aru, et laual ja laual on vahe sees. 4,0 purjega tahtis see riistapuu õhku tõusta ja kogu mõtte-ning jõutegevus olid suunatud laua jalgade küljes hoidmisele ning taltsutamisele. Sõita sain ikka ka, aga kogu avantüür lõppes graatsilise maandumisega läbi purje akna ning vandusin sellega tuule võitu.

Pühapäeval uus katse. Kirke kiired otsad merel andsid lootust, et tuul on vaiksem ja mina koos oma kollase kiivriga leidsime taaskord tee mere poole. Seekord proovisin vahelduseks praamile AP uut väikest 82 liitrist lauda ja tõesti tõesti- on ikka mõnus sellise pisikese asjaga kihutada küll....kuniks kiirus liiga suureks läheb ja pidurdamine õnnestub vaid läbi õhu kulgeva katapulteerimisega peaga vastu poomi ja masti. Esimene mõte- õnneks on mul kiiver. Aga olenemate kõigest on surf ikkagi lõbus:)!

Ostke teie ka kõik endale kiivrid, palju turvalisem tunne on!


Marikai ehk Mann

No comments:

Post a Comment